Rekabet ve Regülasyon Dünyasında Yeni Standart: BASEAK CORE Papers!

Çoğumuzun politik kimliği ile tanıdığı John Adams, siyasete atılmadan evvel dönemin Massachusetts kolonisinde maharetli bir avukat olarak bilinirdi. Anglo-Amerikan hukukunun önemli düşünürlerinden olan Adams’ı bu yazımızın girişine taşıyan meziyeti ise bilginin paylaşımına verdiği değer… “Bilgiye ulaşmayı sağlayan araçların tüm zenginliklerden daha önemli olduğunu” söyleyen Adams, bu araçlara toplumun tüm kesimlerinin ulaşabilmesi için büyük çaba sarf etmiştir.

Balcıoğlu Selçuk Ardıyok Keki Avukatlık Ortaklığı’nın (“BASEAK”) Rekabet ve Regülasyon (CORE) ekibi olarak bizler de mesleğe benzer bir bakış açısı ile yaklaşıyor, bildiğini ve tecrübelerini paylaşmanın zenginlik olduğuna inanıyoruz. Her kesimden ilgi duyan kişinin istifade edebileceği kaynaklar oluşturarak uzmanlık alanlarımızdaki kolektif bilinci artırmak için sürdürdüğümüz akademik çalışmalarımıza da bu kapsamda yoğun olarak devam ediyoruz.

Rekabet hukukundan uluslararası ticarete, dijital ekonomilerden kişisel verilere ve enerji düzenlemelerine kadar pek çok farklı meseleyi ele alan bu çalışmalar, bu konulara ilgi duyan tüm profesyoneller ve hatta akademisyenler için bir referans noktası oluşturuyor.

Bu kaynaklar arasında yerini alan BASEAK CORE Papers ise ekibimizin öğrenme kültürüne ve akademik geleneklerine dikkat çekiyor. Hukuk ve iktisat arasında bir kesişim noktası oluşturan BASEAK CORE Papers, hazırlık aşamalarından tamamlanmalarına kadar en yüksek akademik standartlara tabi tutuluyor. Alanında uzman avukatların yanı sıra, akademisyen ve iktisatçıların da katkılarıyla hazırlanan bu çalışmalar, güncel meselelerin akademik boyutu açısından yeni bir standart noktası oluşturacağa benziyor.

İlerleyen günlerde yayına açarak birbirini takip eden aylar içerisinde sırayla paylaşacağımız ve hatta her yıl kitap halinde basılı olarak yayınlayacağımız bu çalışmalar, rekabet ve regülasyon hukukunu tüm boyutları ile ele alarak her kademeden ilgilenenlere katma değer sunuyor. Hizmet içi eğitim süreçlerimizin de bir yansıması olan ve mesleğin gelişimine katkı sağlayan BASEAK CORE Papers’ın; hukuk ve iktisat alanının tüm paydaşları açısından faydalı olmasını temenni ediyor ve keyifli okumalar diliyoruz.

Şimdi kayıt olun
Son blog yazılarımızı e-posta ile alın.
Armanç Canbeyli

Armanç Canbeyli

Armanç Canbeyli rekabet hukuku, birleşme ve devralmalar ile uyum programlarının hazırlanması ve uygulanması konularında müvekkillere danışmanlık sunmakta ve söz konusu müvekkilleri ilgili otoriteler nezdinde temsil etmektedir. Armanç, aralarında perakende enerji, sigorta, otomotiv hızlı tüketim malları, telekomünikasyon, üretim, çimento ve sağlık sektörlerinin de yer aldığı geniş bir endüstri yelpazesinde bilgi birikimi ile ön plana çıkmaktadır. Rekabet hukuku uzmanlığıyla Armanç, Türk ve uluslararası firmaları Rekabet Kurumu ve diğer düzenleyici kurumlar ile resmi otoriteler nezdinde temsil etmektedir.

Tam biyografi