BASEAK Öğrencilerle Buluştu! Türkiye’de Regülasyon ve Rekabet Hukuku masaya yatırıldı

Günümüzde hukuk öğrencilerinin zihinlerinde 20 yıl öncesindeki hukuk öğrencilerinden çok daha fazla soru işareti bulunmakta. Nitekim hukuk dünyası Adam Smith’in fikirlerini takip ederek yıllar geçtikçe uzmanlaşmanın ve iş bölümünün keskinleştiği bir dünyaya dönüştü ve her geçen gün bu çizgiler keskinleşiyor. Bu nedenle şu günlerde hukuk öğrencilerinin zihinlerinde “Büyük bürolarda mı çalışmalıyım yoksa küçük bürolarda mı?”, “Hangi alanda uzmanlaşmalıyım?”, “Hukuk fakültesindeki zamanımı nasıl değerlendirmeliyim?” gibi pek çok soru dolaşmakta.

Kariyer günleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Koç Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelip dilimiz döndüğünce günümüz dünyasında hukukçu olmayı ve Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığının bir parçası olmayı anlattık.

Her üç üniversitede de yapılan etkinliklerde öğrencilerin benzer sorular sorduklarını ve benzer endişeleri taşıdıklarına şahit olduk. Meslektaş adaylarımızın ileride ayaklarını güvenle yere basabilmeleri adına kendi tecrübelerimizi anlattık. Ayrıca tüm kariyer günlerine katılan ekiplerimizin içerisinde aynı yollardan daha yeni geçmiş olan yasal stajyer ve avukat arkadaşlarımızı bulundurarak kısa vadede onları nelerin beklediğini daha da iyi anlamalarını sağlamaya çalıştık. BASEAK’ta çalışmanın avantajlarını, eğer bir gün bizimle birlikte aynı yolda yürümeyi arzularlarsa kendilerinden hangi yetilerin beklendiğini açıkladık. Her üç üniversite de öğrencilerin hukuka ve BASEAK’a ilgisi bizleri gayet memnun etti.

Meraklı gözleri her yıl karşımızda görmek dileğiyle.

Burak Bedük

Burak Bedük

Burak Bedük, otomotiv, enerji, finans kuruluşları, imalat, medya ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlere rekabet hukuku, kamu politikaları, yasal düzenlemeler ve çevre hukukuna ilişkin danışmanlık vermektedir. Dünya Ticaret Örgütü anlaşmaları kapsamında, DTÖ hukuku, uluslararası ticaret ve gümrükleme alanlarında da faaliyet göstermektedir. DTÖ hukuku kapsamında gümrük vergileri, devlet destekleri ve çevreyi koruyucu düzenlemelere ilişkin çalışmaları bulunmaktadır.

Tam biyografi